Kurz pečenia kvasového chleba a koláčov

Ďalší termín pre kurz pečenia kváskového chleba a koláčov bude v sobotu 23. septembra 2017. Začne o 10:00 a bude trvať zhruba do 15:00 (vrátene prestávky na obed). Budeme piecť pšenično-ražný zemiakový chlieb a kysnutý koláč s ovocím a mrveničkou. Ukážeme si aj prípravu pečiva, prípadne toho, o čo budete mať záujem.

Miesto konania kurzu je Sýpka u Ludvíka v Bábe, odbočka je v oboch smeroch z cesty R1 pri Jurky pumpe.

Na kurze vas naučíme nasledovné:

  • viesť kvások
  • rozplánovať prípravu, miesenie a kysnutie počas dňa (budeme mať pripravené pecne v rôznom štádiu kysnutia)
  • piecť rôznymi spôsobmi (v peci, v rúre)
  • identifikovať problémy počas prípravy aj ich odstraňovať (prekysnuté alebo nedokysnuté cesto, roztrhnutý bochník)

Cena za kurz je 25 eur a platí sa vopred na účet združenia Delikatesy SK6211110000001322264003. V cene nie je zahrnuté občerstvenie ani obed, oboje si môžete priniesť alebo objednať v reštaurácii na mieste konania kurzu. V cene je zahrnutý ražný aj pšeničný kvas, ktorý dostane každý účastník kurzu.

V prípade, že sa kurz neuskutoční pre nedostatok účastníkov alebo iné dôvody, bude vám vrátená celá suma. Rovnako bude vrátená, ak kurz stornujete najneskôr 48 hodín pred začiatkom akcie.

Minimálny počet účastníkov je 7, maximálny 14. Takto vyzerá pec a dobroty z nej v minulých kurzov.

Chlebová pec v Sýpke

Peceň chleba

Kváskový koláč so slivkami a mrveničkou

P.S. Prečo som zvýšil cenu kurzu?

Príprava a samotný kurz mi v súčasnosti zaberajú celý piatok a sobotu. Tento rok pribudlo viac termínov, čo v preklade znamená, že si na ne ukrajujem viac času, ktorý by som trávil inak, napríklad s rodinou. V praktickom rodinnom živote to však znamená, že namiesto dvoch dní mám obsadené tri. Pri chýbajúcom piatku a sobote si teda dorábam veci v nedeľu. To znamená žiaden čas s rodinou, skrátka celý víkend je pracovný. Štyri krát do roka to bola hlavne zábava, pravidelný kurz je už práca.

Kurzy majú pre mňa napriek všetkému mimoriadny význam. Často sa na nich zúčastňujú ľudia z branže, prípadne so skúsenosťami a tieto sa môžu následne dostať ďalším účastníkom. Dá sa povedať, že sa na kurzoch učím s vami. Aj preto ich plánujem udržať a ďalej rozvíjať.

section divider

Registračný formulár

Termín sa medzičasom naplnil. Ak to počasie dovolí, tento rok by mal byť posledný kurz ešte v októbri. Keď budem vedieť presný termín, ohlásim to na stránke aj na sociálnych sieťach.